Tayland hakkında önemli bilgiler

Bir Bakışta Tayland: Ülkenin kuzeyindeki dağları ve gür ormanları ve güneydeki güzel adaları bulacaksınız. Kuzeydeki en büyük şehir olan Chiang Mai kültürel bir merkezdir ve başkent Bangkok uluslararası uçuşların çoğunun ineceği yerdir.

 

Tayland İçinde ziyaret etmek için en popüler yerler:

Bangkok: Tayland’ın başkenti, yapacak tonla yoğun bir metropoldür!

Chiang Mai: Tayland’ın kuzeyindeki bu şehir, ülkenin kültürel merkezi ve muhteşem yemekleri ile tanınıyor.

Tayland Adaları: Parti adaları, yoga kaçamakları, scuba noktaları, yerleşik tatil köyleri ve rahat plajlar arasında seçiminizi yapın. Her gezgin için gerçekten bir ada var.

İpucu: Andaman Sahili’ni veya Körfezi’ni ziyaret etmeden önce ziyaret edeceğiniz zaman hava durumu hakkında biraz araştırma yapın; zira neredeyse zıt hava desenleri vardır.

 

Tayland Para Birimi: Tayland Bahtı | 2019 Dönüşüm Oranı: 100 THB = 3 $ USD

Tayland’da Bahşiş: Tayland’da bahşiş bırakmanız nezaket göstergesidir. ufak da olsa bahşiş bırakıp insanları mutlu edebilirsiniz.

Din ve Kültür: Budizm, ülkenin resmi dinidir ve tüm ülkede tapınaklar ve tapınaklar göreceksiniz. Dini mekanları ziyaret ederken, omuzlarınızı ve bacaklarınızı gizlemeniz gereklidir.

Tayland Etrafında Ulaşım: Tayland’da dolaşmak kolay ve ucuzdur.

Yerel kavgalar aslında çok ucuzdur ve eğer zamanında yetersiz kalırsanız ülkeyi dolaşmanın en kolay yoludur. Feribot almak, adalar arasında ulaşmanın en iyi yoludur ve minibüsler (veya 15 yolcu vagonu) kısa mesafelere seyahat etmek için iyi bir yoldur.

 

Pattaya
pattaya

Her şey keşfetme isteğimin artık kontrolden çıkması ile başlamıştı. Yeni insanlar , yerler ve gördüğümüz her yeni şey yorucu yolculuklara değerdi .

Diğer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.