Pattaya’da işinize yarayacak bilgiler

Merhebalar Arkadaşlar

 

yazımı okuyorsanız pattaya’dasınız veyahut pattaya gitmek istiyorsunuz. bu yazım da sizlere işinize yarayacak ufak ipuçlarını paylaşacağım. 

 

ilk olarak unutmayın siz turistsiniz ve insanlar için potansiyel para demeksiniz. pattaya dünyanın en çok turist gören şehirlerinden biridir. yıllar içinde değişen turist cehresine göre işletmeler ve insanlarda değişmiştir. 

şehir içi bütün ulaşımlarınızı 10/20 bath arası tuk tuk dediğimiz üstü açık minibüsler ile gerçekleştirebilirsiniz. 

taksiciler genelde taksi metre açmazlar oteliniz walking street  biraz mesefadeyse ve yürümek istemiyorsanız taksiciler size 500/1000 bath arası fiyat söyleyecektir. vermeyin. unutmayın siz kaz değilsiniz 😛 

 

genel olarak pattaya da gördüğünüz üzere yer gök masaj salonu ve helooo masaaaaj diyen kızlar ile dolu masaj yaptırmaktan korkmayın bol bol masaj yaptırın bu salonlarda fiyatları önceden bellidir. bazı salonlar da bazı ekstralar vardır. masajınız esnasında size sorarlar mutlu sonlamı bitsin veyahut herhangi bir şey istiyormusunuz diye utanmayın. eğer arzu ederseniz kibar olun ve makul bir ücret vererek anlaşabilirsiniz genelde masaj ücretinin iki katıdır. ekstralar

 

şimdi açıktık biz burada ne yiyeceğiz diyorsunuz inanın dünyanın bütün mutfaklarının olduğu bir şehirdesiniz ve gidip türk restorantlarında yemek de yiyebilirsiniz ama dikkatli olun her işletme aynı tabi ki değil ama hemşeri hemşeri gurbette severmiş yıllardır o kadar çok hikaye dinledim ki ortak iş kuralım veya sizi gezdirelim ayağına binlerce parayı hiç eden abileri.

 

pattaya’da kızlar genelde size gayet şefkatli davranır ama tabi bu cüzdanınızdaki parayla eşit orantıdadır. ilk defa giden arkadaşların yaptığı en büyük hata bu kızlara aşık olup inanıp türkiye ye dönüş yaptıktan sonra para göndermeleridir. arkadaşlar siz özel değilsiniz ve ilk değilsiniz lütfen bu şekilde bir yola girmeyin. eğer beraber yaşamayacaksanız. bu tarz işlerden uzak durun ben burada yaşamak istemiyorum memleketime dönücegim diye para isteyip daha sonra dönmeyip yalana devam edip her gece sabahlar olmasın cok kız tanıyorum.

 

şimdilik bu kadar aklıma geldikce bu yazıyı güncelleyeceğim. 

Pattaya
pattaya

Her şey keşfetme isteğimin artık kontrolden çıkması ile başlamıştı. Yeni insanlar , yerler ve gördüğümüz her yeni şey yorucu yolculuklara değerdi .

Diğer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.